Drobečková navigace

Úvod > Kam míříme

Kam míříme

web_banner_kam_mirime.jpg

Mobilní aplikace

Připravili jsme pro Vás mobilní aplikaci pro systém Android, která Vám umožní mít Vaší spotřebu tepla a vody pod kontrolou a bude Vás varovat v případě nadměrné spotřeby vody, takže strach z protékajícího WC bude pro Vás již minulostí.

Mějte Vaši spotřebu tepla a vody vždy na dosah ruky!

phone-demo.png

sestavy o spotřebě v pdf

Každý měsíc Vám zašleme detailní sestavu na Váš email. Budete tak vědět náměry vody a tepla v jednotlivých dnech a jejich srovnání se srovnatelným obdobím. Dozvíte se, i jak si vedete ve spotřebě tepla a vody v rámci Vašeho domu.

Spotřebu tepla a vody budete mít pod kontrolou!

 web-vzor-vyhodnoceni-bytu.png

Vyzkoušejte DEMO aplikace CRS pro android!

Účet pro správce
Email: demo
Heslo: nevyplňujte!

Účet pro uživatele
Email: demo2
Heslo: demo1234

Změny v měření tepla, teplé a studené vody

Dne 11. 12. 2018 Evropská unie vydala předpis (směrnice evropského parlamentu a rady (EU) 2018/2002/EU, kterou se mění směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti), který reaguje na naplňování rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu známá také jako Pařížská dohoda.

Ta se zavazuje k udržení nárůstu globální průměrné teploty výrazně pod 2 °C ve srovnání s úrovní před průmyslovou revolucí a k vyvinutí úsilí o omezení teplotního nárůstu na 1,5 °C ve srovnání s úrovní před průmyslovou revolucí.

Směrnice evropského parlamentu a rady (EU) 2018/2002/EU (*.pdf, 928 kB)

Dále z této směrnice vybíráme pouze informace, které řeší měření tepla, teplé a studené vody v bytových domech - viz termíny.

Termíny směrnice Evropské unie

SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2018/2002/EU ze dne 11. prosince 2018, kterou se mění směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti)

  • Po 25. říjnu 2020 by měly být nově instalované měřiče a indikátory pro rozdělování nákladů na vytápění pouze s dálkovým odečtem.
  • Od 1. ledna 2022 jsou konečným uživatelům v případech, kdy byly instalovány dálkově odečitatelné měřiče nebo indikátory pro rozdělování nákladů na vytápění, poskytovány informace o vyúčtování nebo spotřebě založené na skutečné spotřebě nebo na odečtech indikátorů pro rozdělování nákladů na vytápění alespoň jednou za měsíc.
  • Povinný dálkový odečet od 1. ledna 2027, pokud dotčený členský stát EU neprokáže, že to není nákladově efektivní.

Dálkové denní odečty

Firma COOP THERM spol. s r.o. nabízí rádiové odečty již od roku 2007. Naše vodoměry Apator Metra s rádiovým modulem E-RM 30 a rozdělovače topných nákladů Apator Metra E-ITN 30.2 jsou již mezi našimi klienty hojně rozšířeny.

Nyní s chystající se změnou směrnice EU (viz výše) rozšiřujeme povědomí o našem centrálním odečtovém systému CRS, který je schopen naše rádiové vodoměry a indikátory odečítat až několikrát denně a poskytovat našim klientům detailní informace o jejich spotřebě každý měsíc a zároveň je chránit před nevyžádanou spotřebou.

Systém CRS je ideálním řešením pro chystanou změnu směrnice EU, kdy od 1. ledna 2022 bude povinností informovat koncové spotřebitele o spotřebě alespoň jednou za měsíc.

Náklady s tímto požadavkem měsíčních odečtů se znatelně zvýší, a proto nabízíme našim klientům systém CRS, který je v porovnání s pochůzkovými odečty a rádiovými odečty vykonávané našimi pracovníky nákladově výrazně méně náročný.

apator-transparent-1000-tv.png

Co byste měli vědět o systému crs

crs_topografie.jpg

Systém CRS slouží k bezkontaktnímu odečtu dat vysílaných rádiovými měřidly s podporou bezdrátových technologií a protokolů Metra, LoRaWAN a wM-Bus.

Systém je bezdrátový a s výjimkou napájení z elektrické sítě 230 V (a případného připojení k internetu) nevyžaduje při instalaci montáž žádných kabelů.

Díky instalaci systému centrálních odečtů CRS můžete mít informace o spotřebě tepla a vody každý den v roce. Jakoukoliv chybu nebo ovlivnění lze navíc velice rychle odhalit a sjednat rychlou a efektivní nápravu. Díky tomu dojde i ke snížení množství ovlivnění - uživatelé rychle zjistí, že jejich neoprávněné zásahy jsou rychle zjištěny a nepřináší jim žádný užitek, naopak pouze nutnost uhradit náklady na uvedení poškozených indikátorů a vodoměrů zpět do bezzávadného stavu.

Díky velkému množství zasílaných aktuálních dat průběžně informuje o spotřebě a umožňuje zpracování statistik i rozborů spotřeby. Tak se dá mnoho problémů spojených např. s nadměrnou spotřebou některých nájemníků řešit již v průběhu zúčtovacího období.

Toky dat E-ITN, vdm a crs40

Toky dat se dělí na dvě části, jedna je sběr dat pomocí rádiových měřidel a systému CRS na domech (viz horní část vývojového diagramu), a druhá je získání nákladů od dodavatelů energií (viz spodní část vývojového diagramu).

Data pak zpracovává server COOP THERMu, který vykonává tyto úkony:

  • Generuje měsíční sestavy spotřeb, které jsou zasílány e-mailem klientům.
  • Poskytuje data o spotřebách do mobilní aplikace.
Průvodce rozúčtováním